26 listopada 2016 – XX lecie szkoły.

20161126_145052          Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień… moglibyśmy zaśpiewać razem z założycielką polskiej szkoły w Nijmegen, Panią Mirosławą Skotnicką. Cudowna atmosfera, wspaniali ludzie, ciekawe wspomnienia zarówno dawnych nauczycieli, jak i absolwentów szkoły z Nijmegen. To wszystko mieliśmy okazje doświadczyć w Wijkcentrum Dukenburg, gdzie odbyły się obchody 20-lecia naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęto polonezem w wykonaniu naszych uczniów.20161126_142344_001 Dzieci wspaniale się prezentowały w wianuszkach w kolorach bieli i czerwieni. Barwny korowód poprowadzili nasi nauczyciele Adrianna i Patryk. Kolejnym ciekawym punktem obchodów był przygotowany przez Pana Piotra Janasa (naszego uzdolnionego tatę) film – wywiad z założycielką naszej szkoły oraz naszymi uczniami. Wszyscy z zainteresowaniem słuchaliśmy anegdot z nie tak  może odległych, jednak dla naszych pociech – zamierzchłych czasów :).

20161126_152810No a potem – potem był tort i słodkości! Po zdmuchnięciu świeczek na torcie wszyscy przeszliśmy do sali obok, gdzie czekała już na nas pachnąca kawa oraz słodkie pyszności upieczone jak zwykle przez nasze kochane mamy (tatusiowie z pewnościa też mieli swój udział w pieczeniu/lizaniu)!

20161126_165529Ale to jeszcze nie koniec! Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna zabawa, a że obchody zbiegły się z Andrzejkami – na sali zagościli jak co roku Czarodzieje i Czarodziejki. Na stołach wyczarowano same smakowitości. Były wróżby, tańce na gazecie, prześmieszne zabawy i drobne upominki. A ja nie widziałam żadnej smutnej minki…!