Dzień Polskiego Podróżnika

W czerwcu w naszej szkole odbyła się kolejna część cyklu „Wielcy Polacy„. W zeszłym roku wyruszyliśmy w kosmos z Mikołajem Kopernikiem, a w tym roku w podróż dookoła świata zabrali nas polscy podróżnicy. Dzieci odwiedziły Australię z Pawłem Edmundem Strzeleckim, przejechały przez Afrykę na rowerze z Kazimierzem Nowakiem, przemierzały dżunglę z Nelą, a także zwiedzały mroźną Antarktydę z Antonim Bolesławem Dobrowolskim. Na koniec „podróży” dzieci wzięły udział w grze terenowej, której celem było znalezienie ukrytego skarbu.

Inspiracją była książka „Wielcy polscy podróżnicy, którzy odkrywali świat” M. i P. Pilich. Akcja „Wielcy Polacy” ma na celu rozbudzenie w dzieciach zainteresowania Polską i kształtowanie pozytywnej postawy wobec niej. Bądźmy dumni z tego kim jesteśmy!

Dla zainteresowanych tematem polecamy książkę „Afryka Kazika” Ł. Wierzbickiego oraz serię książek „Neli małej reporterki”.