17 marca 2018 Spotkanie z Panią Edytą Jungowską oraz topienie Marzanny.

Sobota pełna wrażeń! Rano mieliśmy zaszczyt gościć panią Edytę Jungowską, aktorkę, lektorkę i ambasadorkę akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Młodzi miłośnicy Astrid Lindgren mogą usłyszeć ją na audiobookach, gdy fantastycznie czyta książki jej autorstwa (http://jungoffska.pl/).

Pani Edyta w sposób niezwykle zabawny i interaktywny przeniosła dzieci (i rodziców) do świata Pippi Pończoszanki. Zachęcając tym samym do zapoznania się z innymi dziełami A. Lindgren czytanych przez nią. Mieliśmy okazję zakupić audiobooki oraz książki Erich’a Kästner’a (wydawnictwo Jungoffska), które od razu zostały podpisane przez panią Edytę.

Po tych niezwykłych odwiedzinach dzieci przystąpiły do tradycyjnego robienia Marzanny. I już po kilku chwilach z drewna, słomy i bibuły powstała „zimowa panna”. A towarzysząca temu pogoda szczególnie wpłynęła na chęć „wygnania zimy za morze”.

Zwyczaj topienia Marzanny sięga czasów Słowian. Słomiana lalka uosabiała wszystko co złe, w tym właśnie zimę. Do tej pory dzieci w wielu polskich przedszkolach i szkołach wspólnie wybierają się nad wodę w celu „wypędzenia” zimy.

Kinga.