16 września 2017 uroczystości w Driel.

Upamiętniając rolę, jaką 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa odegrała 73 lata temu w operacji Market Garden, jak co roku delegacja naszej szkoły złożyla kwiaty pod pomnikiem w Driel. Po oficjalnych uroczystościach na placu, przeszliśmy do pobliskiej restauracji, gdzie przy drobnym poczęstunku mogliśmy porozmawiac z wieloma przybyłymi gośćmi – nie tylko z Holandii, Polski, ale i z Wielkiej Brytanii, a nawet z Niemiec! Mogliśmy porozmawiać, czy zrobić sobie zdjęcia z weteranami – ostatnimi świadkami tamtych wydażeń – których co roku niestety przyjeżdza coraz mniej. Poznaliśmy dzieci z zespołu „Płomyki” z Krakowa, harcerzy z 64 ODSH „Cień” im. gen. brygady Stanisława Sosabowskiego ze Szczecina, a także poznaliśmy prawnuka samego generała! Takie lekcje historii „na żywo” z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci!