10 grudnia 2016 roku Spotkanie Świąteczne.

               Na ostatnim w tym roku spotkaniu – tym razem w restauracji Klein Zakopane w Giesbeek (Kerkstraat 55) – ugościła nas przesympatyczna Pani Zofia – gaździna prosto z Zakopanego, która cząstkę swojej małej ojczyzny przeniosła do Holandii. img_2949Tutaj Gwiazdor/Święty Mikołaj znalazł też dzieci z naszej szkoły i rozdał im piękne prezenty. Pani Zofia przygotowała dla nas tradycyjne wigilijne potrawy – była zupa grzybowa, łazanki z kapustą, pierogi z kapustą i grzybami, łosoś w migdałach, a na deser – pyszny sernik z sosem malinowym. Ale zanim zasiedliśmy do tych pyszności – tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. W tej przedświątecznej atmosferze nie mogło zabraknąć polskich kolęd. Wszyscy chórem śpiewaliśmy „Dzisiaj w Betlejem”, „Do szopy hej pasterze” i inne polskie kolędy, które uważam, jak zapewne większość z nas, za najpiękniejsze piosenki świąteczne!

           Na te Święta pragniemy złożyć wszystkim życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i tak wspaniałej i ciepłej atmosferze jak u nas na spotkaniu, zaś kolejny rok niech będzie czasem pokoju oraz doskonalenia i realizacji osobistych zamierzeń!