23 stycznia 2016 Wykład o dwujęzyczności.

Na IMG_2119dzisiejszych zajęciach gościliśmy Panią Agnieszkę Steur – polonistkę, nauczycielkę, badaczkę języka, pisarkę, dziennikarkę, felietonistkę, a prywatnie – przemiłą osobę. Pani Agnieszka na pierwszej godzinie zajęć spotkała się z naszymi uczniami, zaś na drugiej i trzeciej godzinie przeprowadziła wykład/spotkanie na temat dwujęzyczności. Spotkanie miało bardzo sympatyczny, luźny charakter – zarówno rodzicie, jak i Wykładowczyni dzielili się swoimi językowymi doświadczeniami ze swoich domów. Pani Agnieszka wydała kilka książek polsko – holenderskich, gdzie np. jeden rodzic może dziecku czytać bajkę w języku polskim, a drugi – tę samą bajkę – w języku holenderskim. Dziękujemy za owocną wizytę Pani Agnieszko i życzymy samych sukcesów w popularyzowaniu dwujęzyczności!