Ania Finkers-Tomczak

Nauczycielka Grupa 3. Jaskółki

Ania jest nauczycielką w grupie Jaskółek, pochodzi z Pikutkowa koło Brześcia Kujawskiego i w Holandii jest od 2003 roku. Odkąd pamięta uwielbiała czytać, jej ulubionym przedmiotem w szkole podstawowej był język polski a wymarzonym zawodem nauczyciel lup psycholog. Później zainteresowała się przedmiotami ścisłymi i studiowała ogrodnictwo (specjalizacja genetyka roślin) na SGGW w Warszawie. W 2003 zdecydowała się zrobić doktorat na wydziale Nematologii w WUR. Tutaj też założyła polsko-holenderską rodzinę i stara się wychowywać dzieci – Natalię i Jasia – w obu kulturach i językach, co jest prawdziwym wyzwaniem.

Wierzy, że dzieci uczą się najlepiej gdy czują się bezpieczne, wysłuchane i zrozumiane, a materiały o polskim języku i kulturze przekazywane są w formie zabawy, łamigłówek, wspólnej rozmowy i projektów plastycznych.

Zainteresowania

 • czytanie
 • gra na pianinie
 • nauka nowych języków
 • uprawa ogródka
 • rysowanie, roboty na drutach i na szydełku
 • puzzle i łamigłówki

Wykształcenie

 • Dr Nauk Nematologicznych, 2011
  • Wageningen University & Research
 • Mgr inż Ogrodnictwa, 2002
  • SGGW, Warszawa